ZAKOLA
Chociaż niektórzy mężczyźni z „fryzurą na zero” wyglądają naprawdę sexy, dla wielu panów nadal jest to źródło poważnych kompleksów. Według krążących opinii nadmierne wypadanie włosów to coś nieuchronnego i trzeba się z tym pogodzić. Próbę akceptacji tej sytuacji często muszą podejmować nawet bardzo młodzi mężczyźni. Pojawiają się stwierdzenia, że to przecież naturalne, że wielu mężczyzn tak ma, że taka jest już natura itp. Ale czy naprawdę zawsze jedynym wyjściem jest przyzwyczajenie się do tego nieprzyjemnego stanu rzeczy?
Najczęściej przyczyną pojawienia się zakoli jest łysienie androgenowe (typu męskiego). To około 80% przypadków. Charakteryzuje je stopniowa utrata włosów, zaczynająca się najczęściej na skroni. Włosy na czubku głowy stają się natomiast cieńsze. Przyczyną łysienia tego typu są czynniki genetyczne oraz środowiskowe. Dużą rolę w utracie włosów przypisuje się wrażliwości mieszków włosowych na DHT, czyli dihydrotestosteron. Jest to związek chemiczny będący pochodną testosteronu. Im więcej go w męskim organizmie, tym większe ryzyko pojawienia się zakoli i łysienia. Choć łysienie androgenowe to przewlekły problem, to jednak można mu zaradzić!
Istnieją rozwiązania, które pomagają w zahamowaniu utraty włosów i powodują częściowy ich odrost. Im szybciej zaczniemy działać, tym większe szanse na uzyskanie dobrego efektu. Aby wspomóc regenerację włosów i zapobiegać ich wypadaniu, warto sięgnąć po dermokosmetyki przeznaczone dla mężczyzn, które uporają się z tym problemem. Po pierwsze musimy pamiętać, że męskie włosy różnią się od damskich i wymagają innej pielęgnacji. Pierwszym krokiem do pięknych włosów dla mężczyzny jest zastosowanie odpowiedniego szamponu. Jest to podstawa pielęgnacji męskich włosów. Przy nadmiernej utracie włosów, powinniśmy sięgnąć po sprawdzony szampon, o potwierdzonym działaniu w badaniach dermatologicznych, który będzie przeciwdziałał głównym przyczynom wypadania włosów typu męskiego – zablokuje przemiany testosteronu w dihyrotestosteron (DHT), wzmocni mieszek włosowy poprzez poprawę jego ukrwienia i odżywienia, ograniczy wydzielania łoju.
Chociaż dobry szampon to podstawa, jeśli mężczyznom zależy na poprawieniu stanu włosów, które nadmiernie wypadają, powinni zastosować również inne preparaty hamujące wypadanie włosów i stymulujące ich odrastanie tj. odżywki, lotiony, czy modne w ostatnim czasie tzw. „wcierki”.
Oczywiście nie można zapomnieć o wpływie zbilansowanej diety, która zapewnia dostarczenie do organizmu witamin i minerałów oraz związków budulcowych w niezbędnej ilości, odgrywających kluczową rolę w budowaniu struktury włosów.
Innowacyjnymi produktami, podchodzącymi kompleksowo do problemu wypadania włosów typu męskiego, których skuteczność w hamowaniu wypadania włosów potwierdzona została w badaniach aplikacyjnych jest linia produktów dermena® men.